دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۴۰۰ سه شنبه ۲۸ دي
انتخاب دو دانشجوي دكتري دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل به عنوان نخبگان برگزيده جايزه البرز 1400
انتخاب دو دانشجوي دكتري دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل به عنوان نخبگان برگزيده جايزه البرز 1400
انتخاب دو دانشجوي دكتري دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل به عنوان نخبگان برگزيده جايزه البرز 1400

به گزارش روابط عمومي، دكترسيد محمود ربيعي معاون دانشجويي دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل گفت: در پنجاه و نهمين سالگرد تاسيس بنياد فرهنگي البرز از 59 نخبه كشور شامل دانشمندان، مخترعان و دانشجويان تجليل بعمل آمد و آقايان آرش مهدوي و آرش محبوبي ‌دوست؛ دانشجويان دكتري مهندسي مكانيك گرايش تبديل انرژي دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل، به عنوان برندگان جايزه البرز در بخش دانشجويي سال 1400 معرفي شدند.

دكتر ربيعي افزود: در بين اين 59 نخبه برگزيده جايزه البرز، 6 دانشمند و 53 دانشجو، طلبه و مخترع حضور داشتند و فرآيند جايزه البرز 1400 به اين صورت بود كه دانشجويان تمامي رشته‌ها از سراسر كشور براساس شيوه‌نامه‌هاي ابلاغي، مدارك و مستندات خود را از طريق وزارتخانه‌هاي مربوطه (وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي) ارسال كردند و افراد واجد شرايط به تعداد سه برابر ظرفيت به دبيرخانه جايزه البرز معرفي شدند؛ سپس آيين داوري و انتخاب نهايي در بخش‌هاي دانشجويي، طلاب، مخترعان از ميان افراد واجد شرايط معرفي شده از سوي مراجع ذيربط به صورت همزمان و به تفكيك توسط هيات انتخاب جايزه در تير ماه 1400 برگزار شد.

شايان ذكر است جايزه البرز موسوم به نوبل ايراني با پيشينه ‌60 ساله از انديشه و سرشت پاك مرحوم حسينعلي البرز نشات گرفته است و تاكنون چندين هزار نفر از نخبگان، دانشجويان و دانش‌آموزان ايراني مورد حمايت و تشويق بنياد فرهنگي البرز قرار گرفته اند.

بنياد فرهنگي البرز در 27 اسفند 1342 با سرمايه و همت زنده ياد حسينعلي البرز تأسيس شد. او با روح بزرگش، تمام اموال خود را در راه گسترش علم وقف كرد تا با تأسيس بنياد البرز و تمركز اموالش در آن، بتواند علم را در جامعه گسترش دهد.

تاریخ:
12:39 - 1400/06/23
تعداد بازدید:
527
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
اطلاعات تماس
نشانی: مازندران، بابل، خیابان شریعتی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
پست الکترونیکی: pr@nit.ac.ir
تلفن: ۴-۰۱۱۳۲۳۳۲۰۷۱ مرکز تلفن دانشگاه
دورنگار: ۰۱۱۳۲۳۳۴۲۰۱
کد پستی: 73113-47148
صندوق پستی: 484


کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal