دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۴۰۰ سه شنبه ۲۸ دي
برگزاري مراسم بزرگداشت اربعين حسيني و هفته دفاع مقدس در دانشگاه
برگزاري مراسم بزرگداشت اربعين حسيني و هفته دفاع مقدس در دانشگاه
برگزاري مراسم بزرگداشت اربعين حسيني و هفته دفاع مقدس در دانشگاه

به گزارش روابط عمومي، به مناسبت اربعين سيد و سالار شهيدان حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) و گراميداشت هفته دفاع مقدس، مراسم عزاداري، قرائت زيارت اربعين و عطر افشاني مزار شهداي گمنام دانشگاه با حضور دانشگاهيان برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسيني مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري با عرض تعزيت اربعين حسيني، گراميداشت هفته دفاع مقدس و همچنين با عرض تسليت رحلت ملكوتي علامه رباني حضرت آيت الله حسن زاده آملي گفت: سه واقعه مهم در روز اربعين اتفاق افتاد: بازگشت و الحاق سرهاي مقدس به ابدان مطهر شهدا بعد از 40 روز، زيارت جابربن عبدالله انصاري به همراه شاگردش عطيه عوفي به عنوان اولين زائر رسمي كه از خارج از كربلا حركت كرد و در روز اربعين به زيارت نائل آمدند و سوم آمدن اهل بيت در روز اربعين به كربلا.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه گفت: هيچ كدام از اهل بيت به جزء حضرت امام حسين (ع) زيارت اربعين ندارند و زيارت اربعين حسيني براي بزرگداشت مقام آن حضرت و زنده نگه داشتن قيام سيدالشهداست كه مورد تاكيد ائمه است.

حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسيني با گراميداشت ياد و خاطره شهداي دفاع مقدس، در اين بخش از كلام خود به بيان پاره اي از خواسته ها و تذكرات سردار دلها شهيد حاج قاسم سليماني در وصيت نامه شان اكتفا نمود كه فرمودند: خداوند، اي عزيز! من سال‌ها است از كارواني به‌جا مانده‌ام و پيوسته كساني را به‌سوي آن روانه مي‌كنم، اما خود جا مانده‌ام،خدايا وحشت همه وجودم را فرا گرفته است. من قادر به مهار نفس خود نيستم، رسوايم نكن. مرا به‌حرمت كساني كه حرمتشان را بر خودت واجب كرده‌اي، قبل از شكستن حريمي كه حرم آنها را خدشه‌دار مي‌كند، مرا به قافله‌اي كه به‌سويت آمدند، متصل كن.

جمهوري اسلامي، مركز اسلام و تشيّع است.

امروز قرارگاه حسين‌بن علي، ايران است. بدانيد جمهوري اسلامي حرم است و اين حرم اگر ماند، ديگر حرم‌ها مي‌مانند. اگر دشمن، اين حرم را از بين برد، حرمي باقي نمي‌ماند، نه حرم ابراهيمي و نه حرم محمّدي(ص).

از اصول مراقبت كنيد، اصول يعني وليّ فقيه، خصوصاً اين حكيم، مظلوم، وارسته در دين، فقه، عرفان، معرفت؛ خامنه‌اي عزيز را جان خود بدانيد، حرمت او را مقدسات بدانيد.

شهدا، محور عزّت و كرامت همه ما هستند؛ نه براي امروز، بلكه هميشه اينها به درياي واسعه خداوند سبحان اتصال يافته‌اند.

به فرزندان شهدا كه يتيمان همه شما هستند، به‌چشم ادب و احترام بنگريد. به همسران و پدران و مادران آنان احترام كنيد، همان‌گونه كه از فرزندان خود با اغماض مي‌گذريد، آنها را در نبود پدران، مادران، همسران و فرزندان خود توجه خاص كنيد.

نكته‌اي كوتاه خطاب به سياسيون كشور دارم: چه آنهايي [كه] اصلاح‌طلب خود را مي‌نامند و چه آنهايي كه اصولگرا. آنچه پيوسته در رنج بودم اين‌كه عموماً ما در دو مقطع، خدا و قرآن و ارزش‌ها را فراموش مي‌كنيم، بلكه فدا مي‌كنيم. عزيزان، هر رقابتي با هم مي‌كنيد و هر جدلي  با هم داريد، اما اگر عمل شما و كلام شما يا مناظره‌هايتان به‌نحوي تضعيف‌كننده دين و انقلاب بود، بدانيد شما مغضوب نبي مكرم اسلام و شهداي اين راه هستيد؛ مرزها را تفكيك كنيد. اگر مي‌خواهيد با هم باشيد، شرط با هم بودن، توافق و بيان صريح حول اصول است. اصول، مطوّل و مفصّل نيست. اصول عبارت از چند اصل مهم است:

اول آنها، اعتقاد عملي به ولايت فقيه است، اعتقاد حقيقي به جمهوري اسلامي و آنچه مبناي آن بوده است؛ از اخلاق و ارزش‌ها تا مسئوليت‌ها؛ چه مسئوليت در قبال ملت و چه در قبال اسلام.

به‌كارگيري افراد پاكدست و معتقد و خدمتگزاري به ملّت، نه افرادي كه حتي اگر به ميز يك دهستان هم برسند خاطره‌ خان‌هاي سابق را تداعي مي‌كنند.

مقابله با فساد و دوري از فساد و تجمّلات را شيوه خود قرار دهند.

خطاب به علما و مراجع: من حضرت آيت‌الله‌العظمي خامنه‌اي را خيلي مظلوم و تنها مي‌بينم. او نيازمند همراهي و كمك شماست و شما حضرات با بيانتان و ديدارهايتان و حمايت‌هايتان با ايشان مي‌بايست جامعه را جهت دهيد. اگر اين انقلاب آسيب ديد، حتي زمان شاه ملعون هم نخواهد بود، بلكه سعي استكبار بر الحادگري محض و انحراف عميق غير قابل برگشت خواهد بود.

شايان ذكر است اين مراسم با حضور دانشگاهيان در مزار شهداي گمنام و تجديد بيعت با آرمان هاي امام و شهدا پايان يافت.
 
تاریخ:
07:53 - 1400/07/05
تعداد بازدید:
151
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
اطلاعات تماس
نشانی: مازندران، بابل، خیابان شریعتی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
پست الکترونیکی: pr@nit.ac.ir
تلفن: ۴-۰۱۱۳۲۳۳۲۰۷۱ مرکز تلفن دانشگاه
دورنگار: ۰۱۱۳۲۳۳۴۲۰۱
کد پستی: 73113-47148
صندوق پستی: 484


کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal