دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۴۰۱ يکشنبه ۱۶ بهمن
برگزاري جلسه هم انديشي اساتيد و كارمندان به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس
برگزاري جلسه هم انديشي اساتيد و كارمندان به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس
برگزاري جلسه هم انديشي اساتيد و كارمندان به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس

به گزارش روابط عمومي، به مناسبت گراميداشت هفته دفاع مقدس، جلسه هم انديشي اساتيد و كارمندان، با حضور سردار دكتر مسلمي؛ فرمانده سپاه كربلا مازندران به صورت وبيناري برگزار گرديد.

در ابتدا دكتر جواد واثقي اميري رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل ضمن تشكر از سردار دكتر مسلمي به جهت قبول دعوت و قدرداني از حضور اساتيد و كارمندان در اين وبينار، اربعين حسيني را تسليت گفت و با گراميداشت ياد و خاطره شهدا و امام راحل اظهار داشت: يكي از بزرگترين افتخارات ما در دوران جمهوري اسلامي ايران، 8 سال دفاع مقدس است و بايد مؤلفه هاي رشادت رزمندگان به طور پيوسته بازگو شود تا همواره در ذهن ها باقي بماند و هفته دفاع مقدس، فرصت خوبي براي انجام آن است ؛ اما فعاليت ها نبايد تنها محدود به اين هفته شود.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمين حسيني مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه نيز با عرض خيرمقدم به دانشگاهيان و به ويژه سردار دكتر مسلمي، فرا رسيدن اربعين حسيني و ياران با وفايش را به محضر حضرت ولي عصر (عج)، رهبر عزيز و همه عاشقان آن حضرت تسليت گفت.

حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسيني همچنين با گراميداشت هفته دفاع مقدس و ياد و خاطره شهداي انقلاب و شهداي مظلوم مدافعين حرم گفت: اميدواريم كه در مسير آرمان هاي شهدا ثابت قدم بمانيم.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري به دو جمله از فرمايشات مقام معظم رهبري اشاره كردند كه فرمودند: دفاع مقدس يك گنجينه تمام نشدني است. ظرفيت هاي عظيمي هستند كه بايد از آن براي نشر و گسترش ارزش هاي ديني و انقلابي حداكثر استفاده را ببريم. بدون ترديد مقاومت رزمندگان ريشه در صبر، ايمان  و ولايتمداري داشت و مي توان مشكلات امروز را با الگوي دفاع مقدس برطرف كرد.

جمله دوم اينكه بزرگ ترين خطري كه امروز انقلاب را تهديد مي كند خطر تحريف انقلاب است. اگر خط تحريف را بشكنيم، قطعا خطر تحريف ها را مي توانيم بشكنيم.

سپس سردار دكتر مسلمي، فرمانده سپاه كربلاي مازندران ضمن گراميداشت ياد و خاطره ي شهداي دفاع مقدس و با تقديم سلام و درود به روح تابناك همه شهدا و امام شهدا گفت: امنيت، عزت، شرف و آسايش امروز را مديون خون شهدا هستيم.

سردار دكتر مسلمي گفت: در جنگ سخت، نشانه ها و ابزارآلات جنگ قابل مشاهده بود و لذا براي دفاع از انقلاب و كشور وارد ميدان مي شدند. اما امروز در حوزه هاي مختلف سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي در جنگ تمام عيار قرار داريم. جنگ، جنگ شناختي است. كاملا پيچيده است و از همه امكانات جنگ نرم و جنگ سخت بهره مي برد.

فرمانده سپاه كربلا مازندران افزود: امروز به خاطر جنگ شناختي، برخي از دلداده هاي انقلاب هم ناخواسته در ميدان دشمن بازي مي كنند.

سردار دكتر مسلمي ضمن اشاره به فرمايش مقام معظم رهبري كه دفاع مقدس يك گنجينه تمام نشدني است و براي بهره برداري از اين گنجينه، بايد از ابزارها و تكنولوژي هاي به روز استفاده كرد افزود: از اين كه چرا 8 سال دفاع را دفاع مقدس مي ناميم به چند مؤلفه اشاره دارد: توجه به اصل ولايت؛ با يك فرمان

 حضرت امام (ره) مبني بر شكسته شدن حصر آبادان، اين حصر شكسته شد و اين مؤلفه بعد از جنگ نيز ديده شد؛ مانند شهيد سليماني كه ذوب در ولايت بودند.

دومين مؤلفه، جهادي بودن فرماندهان بود، به دنبال نام و نشان نبودند و سومين مؤلفه توجه عميق به بيت المال بود.

روابط عمومي دانشگاه از شوراي هم انديشي بسيج اساتيد، بسيج كارمندان و معاونت فرهنگي و اجتماعي كه در برگزاري اين وبينار نقش بسزايي داشتند، تشكر و قدرداني مي نمايد.

تاریخ:
10:34 - 1400/07/06
تعداد بازدید:
92
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
دسترسی سریع
اطلاعات تماس
نشانی: مازندران، بابل، خیابان شریعتی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل


کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal