دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
۱۴۰۰ سه شنبه ۲۸ دي
برگزاري مراسم گراميداشت رحلت پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) در مسجدالرسول (ص) دانشگاه
برگزاري مراسم گراميداشت رحلت پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) در مسجدالرسول (ص) دانشگاه
برگزاري مراسم گراميداشت رحلت پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) در مسجدالرسول (ص) دانشگاه

به گزارش روابط عمومي، از سوي دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل، مراسمي بين الصلاتين ظهر و عصر به مناسبت گراميداشت رحلت پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن مجتبي (ع) در مسجدالرسول (ص) دانشگاه با حضور دانشگاهيان برگزار گرديد.

حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسيني مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل با عرض تسليت و تعزيت رحلت پيامبر اكرم (ص) و شهادت امام حسن (ع) گفت: گفتار و سخن پيرامون بزرگداشت پيامبر عظيم الشان اسلام بسيار زياد است و زبان از بيان آن قاصر است. مظلوميت امام حسن (ع) در طول تاريخ زبانزد است و يك دليل آن اين است كه آن حضرت در ميان بعضي از شيعيان متهم است كه چرا همانند امام حسين (ع) در برابر معاويه دست به قيام نزده است؛ اما اگر ما نگاه دقيقي به فضاي تاريخي آن زمان بكنيم؛ واقعا شرايط براي قيام آماده نبود. معاويه بسيار مكار تر و حليه گر تر از پسرش بود، ظواهر شرع را رعايت مي كرد و در طول 20 سال چنان تبليغاتي بر ضد اهل بيت انجام داد كه مردم بعد از شهادت امام علي (ع) در محراب مسجد، مي پرسيدند كه مگر علي نماز هم مي خواند؟ در چنين شرايطي كه دنياپرسي، نفاق، شك و دو دلي در مردم به اوج رسيده بود؛ اصحاب امام حسن (ع) با آن حضرت همراهي نكردند و باعث شدند كه صلح را بپذيرد، و اين به عنوان يكي از مهم ترين درس عبرت تاريخي شناخته شد كه امت اسلامي زماني موفق به فتح قله هاي پيروزي خواهد شد كه رهبري صالح و امتي با تقوا و با بصيرت داشته باشد، حال آن كه مردم دنياپرست آن دوره رهبر صالح خود را تنها گذاشته بودند.

مسئول نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه به پاره اي از نكات اخلاقي در احاديث حضرت امام حسن (ع) از جمله خدامحوري به عنوان اولين توصيه انبيا و اهل بيت اشاره كردند كه فرمودند: كسي كه به دنبال كسب رضاي خدا باشد جو و فضا بر او تاثيرگذار نيست و خداوند او را از مردم بي نياز مي كند ولي كسي كه به دنبال رضايت مردم باشد و رضايت خداوند را فراموش كند، خداوند او را به مردم واگذار مي كند.

امام حسن (ع) فرمودند: همواره اميد به خدا داشته باشيد، از گناهان خود بترسيد. صبور باشد، چيزي را كه نمي دانيد بياموزيد، در دوست يابي دقت كنيد؛ با كسي دوست شويد كه از او شناخت كافي داشته باشيد.

حجت الاسلام و المسلمين دكتر حسيني همچنين به سخنان و توصيه هاي آن حضرت در لحظات پايان عمرش به اطرافيانش اشاره كرد كه فرمودند: قبل از آن كه مرگ به سراغتان بيايد خود را براي قيامت آماده كنيد، براي دنيايت چنان باش كه گويي جاويدان خواهي ماند و براي آخرتت چنان باش كه گويي فردا مي ميري و اگر مي خواهيد عزيز باشيد از ذلت معصيت خدا به عزت طاعتش پناه ببر.

گالري تصاوير خبر

تاریخ:
13:45 - 1400/07/12
تعداد بازدید:
136
منبع:
این خبر را به اشتراک بگذارید

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
اطلاعات تماس
نشانی: مازندران، بابل، خیابان شریعتی، دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل
پست الکترونیکی: pr@nit.ac.ir
تلفن: ۴-۰۱۱۳۲۳۳۲۰۷۱ مرکز تلفن دانشگاه
دورنگار: ۰۱۱۳۲۳۳۴۲۰۱
کد پستی: 73113-47148
صندوق پستی: 484


کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل میباشد.
Powered by DorsaPortal